فرش ماشینی 700 شانه

در این مقاله می خواهیم درباره فرش ماشینی 700 شانه توضیحاتی مختصر و مفید را ارائه بدهیم . ابتدا کمی درباره شانه و تراکم فرش توضیحاتی را خواهیم داد سپس برای شما بیان می کنیم که فرش هفتصد شانه چیست و چه مزایای برای خریداران فرش دارد .


شانه و یا تراکم چیست ؟

به طور کلی فرش دارای دو بعد عرض و طول می باشد که در صنعت فرش ماشینی و دستبافت اهمیت دارد . هر فرش دارای تراکم عرضی و تراکم طولی خواهد بود پس این مورد را به خاطر داشته باشید . شانه فرش در واقع همان تراکم عرضی فرش محسوب می شود . اگر شما در جهت عرض فرش ماشینی یک متر از فرش را در نظر بگیرید به تعداد گره های موجود در ان اندازه را شانه فرش یا تراکم عرضی می گویند . تراکم فرش بیشتر به تراکم طولی فرش اطلاق می شود . تراکم طولی فرش را اگر بخواهید تشخیص دهید باید فرش را از جهت طول در نظر بگیرید . تعداد گره های موجود در آن اندازه تراکم طولی فرش خواهد بود که شما می توانید آن را تشخیص دهید . کلا تراکم طولی و عرضی فرش با ضخامت فرش رابطه عکس دارد . هرچه فرش دارای شانه بیشتر و دارای تراکم بیشتر باشد فرش دارای ریز نقشی خواهد بود و از ضخامت آن کاسته خواهد شد . مثلا فرش ماشینی 700 شانه نسبت به فرش ماشینی 1000 شانه و فرش 1200 شانه دارای ضخامت بیشتری است و به همین خاطر دارای مشتریان مخصوص به خود است .


فرش ماشینی 700 شانه

اگر شما به دنبال خرید فرش ماشینی 700 شانه هستید این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید فرش ماشینی 700 شانه به چه فرشی می گویند . فرش ماشینی 700 شانه فرشی است که اگر آن را از عرض فرش نظاره کنیم باید در هر متر از عرض فرش ماشینی 700 شانه ، 70 گره مشاهده کنید . به اینگونه فرش ماشینی که در هر متر از عرض آن 70 گره مشاهده شود فرش ماشینی 700 شانه گفته می شود . فرش ماشینی هفتصد شانه از فرش ماشینی 1000 شانه و 1200 شانه دارای ضخامت بیشتری است و برای همین ضخامت برخی مشتریان هستند که فرش ماشینی 700 شانه خریداری می کنند . برخی ها جدا از طرح های زیبای فرش ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه ، ضخامت و استحکام بیشتر برایشان مهم است . پس سعی می کنند فرشی بخرند که دارای شانه کمتر و بیشتر باشد که همان فرش 700 شانه را انتخاب می کنند .


/ 0 نظر / 35 بازدید